top of page

Curral das Freiras

Region Curral das Freiras nosi tę samą nazwę jak dolina, która go otacza. Curral das Freiras znajduje się w sercu wyspy będąc kraterem, który utworzył się w wyniku długotrwałej erozji. Domy zostały wybudowane na wysokości od 300 do 640 m. n.p.m. Okoliczne góry są w większości zalesione. Mieszkańcy, podróżują krętą górską drogą, żeby dostać się do okolicznych miejscowości.Wcześniej, dolina nosiła nazwę Curral da Serra, co dosłownie oznacza górską zagrodę.

Aż do przełomu XV i XVI w. na okolicznych łąkach wypasano owce. W tym okresie wyspa była częstym celem wypraw piratów francuskich. W niebezpieczeństwie znalazł się również klasztor Santa Clara w Funchal. Uciekające zakonnice znalazły schronienie w dolinie Curral da Serra. Utworzyły tu swój klasztor. Od tej pory miejsce zwane jest „Curral das Freiras“ - „Dolina zakonnic“.

Dolina obfituje w jadalne kasztany. 1-go listopada mieszkańcy uczestniczą w Festiwalu kasztanów“. Kiedyś drzewa owocowały tak bardzo,że mieszkańcom nie udawało się ich zjeść. Wobec tego przygotowano gościnę, na której podawano serwowano potrawy i napoje z dodatkiem kasztanów. Święto celebruje się po dziś dzień, wraz z tańcem i śpiewem. Następnym miejscem, które odwiedziliśmy tamtego dnia była Santana. Miasteczko mieści się na wysokości około 300m.n.p.m, jest miejscem gdzie tradycja jest bardzo silnie zakorzeniona w codziennym życiu. Santana słynie z przepięknych trójkątnych kamiennych domków krytych strzechą. Pierwsze domki w tym stylu zaczęto budować w XVI wieku, jednak te, które widzieliśmy nie są zabytkowe, jednak nie odbiegają wyglądem od prototypów. Jest to piękny widok, geometryczna bryła wkomponowana w malowniczy ogród, W jednym z nich, znajduje się kwiaciarnia, mająca w asortymencie nasiona kwiatów z wyspy.Pomimo moich starań, nie udało mi się stworzyć idealnego środowiska żeby wychowywać własną marakuję.


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Комментарии


bottom of page